Gra Bingo - beano

Bingo jest popularną grą liczbową. Pomimo zaliczania jej do grupy gier hazardowym, zyskała sobie nawet przychylność kleru. Kiedyś przeważnie grywali w bingo ludzie starsi, ale dziś przekonały się do niego osoby w różnym wieku. Bingo jest bardzo towarzyskie, w rozgrywce bierze udział dużo osób. Nie są one naszymi przeciwnikami, więc swobodnie możemy z nimi rozmawiać, Gracze muszą skreślić linie losowanych liczb. Posiadają plansze z osiemdziesięcioma liczbami. W grze liczy się szybkość spostrzegawczość i szczęście. W bingo może brać udział tyle osób ile organizator rozrywki przeznaczył miejsc siedzących przy stołach.


Gra Bingo - beano

Już w siedemnastym wieku Włosi grali w podobną grę lotto. Gdy przybyła do Stanów Zjednoczonych nazwano ją beano. Zasada stworzenia na planszy linii obowiązywała, ale liczby nie były skreślane tylko zakrywane fasolami. Fasola bowiem to po angielsku właśnie beano. Bingo powstało, gdy jeden z uczestników rozgrywki mając skreśloną linię liczb, przejęzyczył się i krzyknął bingo. Organizatorzy to podchwycili i w niedługim czasie przestano używać fasoli do zakrywania pól, a gra zmieniła nazwę na bingo. Dziś posiada grono swoich miłośników, zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i tych w internecie.

Jak grać w Bingo

Pierwszym krokiem jest wybranie strony internetowej, która oferuje grę w bingo. Decyzja, czy gracz chce grać za darmo, czy za prawdziwe pieniądze, będzie musiała zostać podjęta. Pomoże to określić, które witryny są dostępne dla gracza. Wtedy nowy gracz może się zarejestrować na stronie. Będzie to konieczne do gry na stronach z prawdziwymi pieniędzmi. Nie wszystkie bezpłatne witryny odtwarzania wymagają rejestracji. Po tym gracz decyduje, w którym pokoju chce grać, ponieważ większość stron ma wybór pokoi.

Plansza\karta składa się z liczb i liter. Znajduje się na niej pięć wierszy po pięć – 24 miejsca z numerami i jedno puste – bez przypisanej liczby, najczęściej nazywane free\joker. Na samej górze znajduje się napis z nazwą gry – Bingo.

Jak grać w Bingo

Pod każdą literą znajduje się przedział liczbowy:

  1. litera B – cyfry 1-15;
  2. I – 16-30;
  3. N – 31-45;
  4. G – 45-61;
  5. O – 61-75 albo 61-90, jeżeli grasz w gry bingo w wersji angielskiej.
Pokoje są zazwyczaj oparte na wypłatach, liczbie kart i wersji gry bingo. Po wybraniu pokoju gracz musi ustalić, czy musi ręcznie oznaczać karty, gdy liczby są wywoływane, lub czy odbywa się to automatycznie. Gdy dzwoniący dzwoni na numer, który jest nałożony na każdą kartę, jeśli jest obecna. Gra postępuje, dopóki gracz nie wypełni wszystkich wymaganych liczb zgodnie ze wzorem bingo, który tworzy zwycięzcę. Jeśli gracz wypełni wszystkie wymagane liczby, naciska przycisk Bingo. Pierwszy gracz, który to zrobi, jest zwycięzcą.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, istnieje mnóstwo kombinacji kart. Jednak warto wspomnieć o tym, że istnieją trzy podstawowe grupy wzorów:
  • dzikie
  • szalone
  • standardowe.

Bingo Rules

Bingo Rules

Zasady bingo są dość proste. Będą zasady gry, których należy przestrzegać. Ponadto mogą istnieć określone zasady, które witryna oferująca tę grę ma na swoim miejscu. W grze gracz może grać tylko na kartach, które kupił lub które zostały im zaprezentowane za darmo. Bingo będzie obowiązywać w określonym czasie, gdy gracz wygra. Na przykład gracz może być zobowiązany do zdobycia dwóch linii na jednej karcie lub jednej linii i czterech rogach. Lub jeden z innych wyznaczonych wzorów.

Gracze mogą pokrywać liczby na swoich kartach tylko wtedy, gdy dzwoniący bingo zadzwoni na numer. Bingo może być uznane za ważne tylko wtedy, gdy gracz osiągnął wyznaczony wzór. Jeśli dzwoniący wywoła numer po wywołaniu bingo, w większości przypadków numer ten nie będzie wliczany do bingo. Czasami w bingo jest więcej niż jeden zwycięzca. W takim przypadku wygrane w tym bingo muszą zostać podzielone między zwycięzców. Gra może składać się tylko z jednej zwycięskiej kombinacji lub może być więcej. Zasady dla każdej gry koncentrują się na wzorach do wygrania.


Historia Bingo

Historia Bingo

Bingo to gra, która istnieje od tak dawna, że wielu ludzi uważa to za oczywiste. Pierwotnie ta gra nazywała się Beano. Gra rozpoczęła się jako forma loterii w 1500 roku. W 1700 roku gra nabrała nowego wyglądu.

Losowe liczby od 1 do 90 zostały wydrukowane na kartach, które miały 3 poziome rzędy z 9 pionowymi. Później karty zostały wykonane z mniejszą liczbą numerów. Gracze pokryliby liczby, które zostały wywołane, aby uzyskać wzór potrzebny do wygranej. Kiedy to zrobili, krzyczeli beano, zanim zrobi to ktoś inny.


Free Online Bingo

Free Online Bingo

Wiele kasyn online lub platform bingo online oferuje bezpłatną wersję gry bingo. Niektórzy mogą pomyśleć, że jeśli nie ma pieniędzy, nie jest to zbyt zabawne. Gdy osoba wypróbuje wersję darmowej gry, stawia sobie wyzwanie, aby sprawdzić, ile gier może wygrać.

Niektóre witryny mogą oferować określoną ilość darmowych punktów do gry, których gracz może użyć do darmowego bingo. Jeśli wygrają, punkty za zwycięstwo zostają dodane do konta zwycięzcy. Jeśli graczowi zabraknie punktów do gry, być może będzie musiał poczekać na ponowne załadowanie.Zalety

Wady

Prosta rejestracja i wpłaty oraz wypłaty

Brak zakładów sportowych

Transakcje w polskiej walucie

 

Atrakcyjne bonusy oraz loterie

 

Ponad 1000 gier kasynowych

 

100 darmowych spinów

 

Nienaganna praca obsługi klienta

 Inne Artykuły:

Popularne posty