Poker online kasyno

Poker

Poker karaibski jest jedną z znanych w kasynach online odmianą popularnego pokera. Aby pograć w niego na przykład w domu, potrzebujemy talii pięćdziesięciu dwóch kart, a więc bez dżokerów. W grze jest dwóch przeciwników. W kasynie oczywiście jednym z nich jest krupier. Na samym początku musimy włożyć do puli zakład początkowy. Krupier rozdaje po pięć kart, z czego jedną ze swoich odsłania. Żadnych innych kart w pokerze karaibskim już nie dostajemy ani nie wymieniamy. Gracz oceniając karty musi podjąć decyzję co dalej.


Zakład toczy się o to kto wygra. Możemy pasować w przypadku gdy nie mamy pomysłu. Albo postawić na którąś ze stron. Siebie albo bank. Jeżeli gracz przegra albo spasuje, jego początkowy zakład należy już do kasyna. Wygrywa ta strona, która posiada silniejszą konfigurację kart. Poker karaibski jest chyba najprostszą odmianą pokera. Cieszy się dużym zainteresowaniem z uwagi na małą przewagę kasyna nad uczestnikiem rozgrywki. W pokerze karaibskim nie odstraszają nas również zakłady początkowe, których minimalne stawki należą do bardzo małych.

Poker Karaibski zasady gry

Poker Karaibski daje nam możliwość zagrania w grupie od 3 do 5 osób. Gracze zasiadają naprzeciw krupiera, który również bierze udział w rozgrywce. Gra jest rozgrywana standardową talią 52 kart. Naszym celem nie będzie pokonanie innych graczy, a krupiera, co sprawia że gra daje naprawdę spore szanse na zarobek. Zwłaszcza, że w jej przypadku krupier nie będzie posiadał nad nami specjalnej przewagi. Wiele kasyn używa tak zwanego jackpota, by dodatkowo urozmaicić rozgrywkę.

Jackpotem jest bonusowa i skumulowana pula, o którą również będziemy mogli zagrać. Chcąc zagrać o skumulowaną pulę, jaka uzbierała się w czasie naszej rozgrywki będziemy musieli wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy i postawić ją na pole Jackpot. W przypadku większości kasyn zarówno sama pula jackpota, jak również koszt jej obstawienia jest ustalany i sztywno się go trzymamy w czasie rozgrywki. Przed rozdaniem kart obstawiamy obowiązkowe pole „Ante” – to pole zakładu obowiązkowego. Robimy to nie widząc jeszcze swoich kart. Następnie decydujemy o obstawieniu Jackpota i rozpoczyna się zabawa. Każdy gracz na kolejnym etapie otrzymuje zakryte karty dla siebie, a krupier odsłania dla wszystkich jedną ze swoich.
Poker Karaibski zasady gry

Poker Karaibski Wypłaty

Wypłaty są zawsze zgodne z tabelą zysków konkretnego kasyna. Zazwyczaj kasyna ich nie zmieniają zbyt często, a więc grając w jednym z nich szybko nauczymy się, ile możemy zarobić na poszczególnych kombinacjach kart wyższych niż kombinacja krupiera. W każdym przypadku jednak wypłata jest ściśle określana przez tabelę i niezmienna w trakcie rozgrywki. Przykładowa struktura wypłat z jednego z kasyn internetowych:
 1. Nic - 1 do 1
 2. Jedna para - 1 do 1
 3. Dwie pary - 2 do 1
 4. Trójka - 3 do 1
 5. Strit - 4 do 1
 6. Kolor - 5 do 1
 7. Full - 7 do 1
 8. Kareta - 20 do 1
 9. Poker - 50 do 1
 10. Poker Królewski - 100 do 1
Poker Karaibski Wypłaty

Poker Karaibski Wypłaty Jackpota

 • Kolor (niższe układy nie płacą z puli jackpota) - 50 x zakład Jackpot
 • Full - 100 do 150 x zakład Jackpot
 • Kareta - 500 x zakład Jackpot
 • Poker - 10% sumy jackpota lub stała kwota
 • Poker Królewski - 100% jackpota
Przykłady powyżej różnią się w zależności od kasyna i radzimy je sprawdzić indywidualnie przed rozpoczęciem gry.

Popularne posty