Poker karaibski

Poker karaibski jest jedną z znanych w kasynach online odmianą popularnego pokera. Aby pograć w niego na przykład w domu, potrzebujemy talii pięćdziesięciu dwóch kart, a więc bez dżokerów. W grze jest dwóch przeciwników. W kasynie oczywiście jednym z nich jest krupier. Na samym początku musimy włożyć do puli zakład początkowy. Krupier rozdaje po pięć kart, z czego jedną ze swoich odsłania. Żadnych innych kart w poker karaibskim już nie dostajemy ani nie wymieniamy. Gracz oceniając karty musi podjąć decyzję co dalej.


Zakład toczy się o to kto wygra. Możemy pasować w przypadku gdy nie mamy pomysłu. Albo postawić na którąś ze stron. Siebie albo bank. Jeżeli gracz przegra albo spasuje, jego początkowy zakład należy już do kasyna. Wygrywa ta strona, która posiada silniejszą konfigurację kart. Poker karaibski jest chyba najprostszą odmianą poker . Cieszy się dużym zainteresowaniem z uwagi na małą przewagę kasyna nad uczestnikiem rozgrywki. W pokerze karaibskim nie odstraszają nas również zakłady początkowe, których minimalne stawki należą do bardzo małych.


Poker karaibski

Poker Karaibski – Zasady

Gra w karaiba rozpoczyna się obstawieniem zakładu obowiązkowego (początkowego = Ante). Każdy gracz musi podjąć decyzję za ile zagra w tym rozdaniu i obstawić pole Ante przed rozdaniem kart. W tym momencie należy również podjąć decyzję, czy chcemy zagrać dodatkowo o Jackpota, tak jak opisano to powyżej. Jeśli tak, obstawiamy również to pole a nasze uczestnictwo w potencjalnej wygranej oznaczone jest podświetleniem naszego boxu do czasu zakończenia rozdania.

Kolejny etapem gry jest rozdanie przez dealera pięciu zakrytych kart każdemu z graczy. Krupier rozdaje również pięć kart sobie, z czego cztery są zakryte a jedna z nich odkryta i widoczna dla wszystkich graczy. Należy wówczas spojrzeć na rozdane karty i ocenić siłę układu. Wiele z kasyn internetowych podpowiada graczowi jaki ma układ na ręku, więc ciężko przegapić kolor czy pomylić parę z trójką.

Jeśli nie mamy układu lub nie chcemy grać z niskim układem, pasujemy (ang: fold). Gracze, którzy pasją tracą swój zakład Ante i zakład na kumulowanego jackpota. Jeśli decydujemy się zagrać, robimy tzw. sprawdzenie (ang: call) krupiera, czyli płacimy jeszcze dwa razy wartość Ante na polu zakładu (Bet Box).
Poker Karaibski – Zasady

Poker Karaibski – Wypłaty

Oto przykładowa struktura wypłat w pokerze karaibskim:
 • Nic – 1 do 1
 • Jedna para – 1 do 1
 • Dwie pary – 2 do 1
 • Trójka – 3 do 1
 • Strit – 4 do 1
 • Kolor – 5 do 1
 • Full – 7 do 1
 • Kareta – 20 do 1
 • Poker – 50 do 1
 • Poker Królewski – 100 do 1
Wypłaty jackpota różnią się w zależności od kasyna, ale w większości wypadków schemat jest podobny:
 1. Kolor (niższe układy nie płacą z puli jackpota) – 50 x zakład Jackpot
 2. Full – 100 do 150 x zakład Jackpot
 3. Kareta – 500 x zakład Jackpot
 4. Poker – 10% sumy jackpota lub stała kwota (kilka tysięcy dolarów)
 5. Poker Królewski – 100% jackpota
Opłacalność gry z zakładem na jackpota zależy oczywiście od jego wysokości. Jeśli jest to suma powyżej 30.000 USD (przy stałym zakładzie jackpot 1$ na rozdanie) wielu graczy uważa, że można pozwolić sobie na ryzyko takiej loterii. Większość kasyn po wypłacie trafionego jackpota, redukuje jego kwotę do sumy wyjściowej (z reguły 10.000$).

Poker Karaibski – Wypłaty

Jak grać, żeby wygrać w Pokerze Karaibskim

W związku z tym, że gra w Pokerze Karaibskim toczy się przeciwko krupierowi, blefowanie czy ryzykowanie są pozbawione większego sensu. Należy ustalić odpowiednią strategię gry i trzymać się jej. Przede wszystkim brak asa i króla w puli kart powinien być sygnałem na wyjście. Strategia jest w tej grze kluczowa.

Jedną z proponowanych strategii gry jest rezygnacja, gdy odkryta karta krupiera to król lub as. Inna mówi o graniu, jeśli w zestawie kart gracz posiada pary – prawdopodobieństwo wygranej wynosi wówczas 54%. Jeśli w naszej rozgrywce uczestniczy większa ilość graczy (jest to również możliwe), to strategie obowiązują podobnie, jak w przypadku klasycznego pokera.

Kolor (niższe układy nie płacą z puli jackpota)

50 x zakład Jackpot

Full

100 do 150 x zakład Jackpot

Kareta

500 x zakład Jackpot

Poker

10% sumy jackpota lub stała kwota (kilka tysięcy dolarów)

Poker Królewski

100% jackpota


Jak grać, żeby wygrać w Pokerze Karaibskim

Porady dla graczy

Proces oceny rozdanych kart ma na celu analizę siły kombinacji pokerowych. W pokerze karaibskim rozróżnia się dziesięć znaczących układów i sytuację, w której nie ma żadnego układu. Składniki i nazwy kombinacji są podobne do głównych typów pokera. Jedyna różnica polega na tym, że kombinezony w tej grze nie mają znaczenia. Diament i trefl będą miały taką samą wartość.
Poker karaibski jest najbardziej lukratywny dla gracza pod względem wielkości wygranych. Jest to jednak rekompensowane przez przewagę krupiera wynoszącą 5,2%, która jest najwyższa wśród wszystkich gier pokerowych. 

Istnieją jednak pewne wskazówki, które mogą pomóc, jeśli nie zwiększyć szanse na sukces, to z pewnością zmniejszyć szanse na porażkę:
 • Powinieneś grać tylko wtedy, gdy pojawi się para lub lepsza kombinacja.
 • Lepiej jest spasować, jeśli karty w twojej ręce są mniejsze niż król lub as.
 • Jeśli karty są dobre, powinieneś kontynuować grę w następujących okolicznościach:
 • Krupier ma odkrytą kartę mniejszą niż król, a gracz ma podobną kartę;
 • krupier otworzył króla lub asa, ale gracz ma waleta lub damę;
 • Jeśli gracz nie ma karty, która satysfakcjonuje krupiera, ale ma damę, a czwarta karta jest wyższa niż odkryta karta krupiera.

Popularne posty